Prosinec 2009

Čiko

26. prosince 2009 v 16:53 | Hlodavec |  Aktuality u křečků
Čiko je křeček džungarský!Ale ano,dostala jsme ho k vánocům.Je tmavý jako Amálky,či Ferda.Podle mého "amaterského" odhadu,je to kluk,Čiko.Pochází z Jindřichova Hradce.Je to taková malá kulička.Ale fakticky on je trošinku tlustější.Ale vy to na fotkách nepoznáte :) Prej tam měli ještě čtyři bílí a tyhle čtyři tmavý.Mojí mamce (i mě) se líbí více tmavější.Takže nebylo co řešit :D Mamce bylo jedno i pohlaví a mě taky když mám jen jednoho,že? Je ale strašně hodňoučkej,jen co sem ho pod stromečkem uviděla,tak už jsem prostě věděla,že je to ono.Hned jsem ho vytáhla strčila pomaloučku ruku do jeho obydlí.A vůbec nekousl.Potom jsme ho zkousila pochovat,a také se nechal.No prostě zlato.
Ale chci vám popsat dnešní výrok mamky "Hele v tom Hradci ale mají hodný křečky,co?"
"JO" odpověděla jsem.Jo a tahle slibná konverzace pokračuje. "No až tam zase pojedem mohli bysme koupit samici,a zkusit ty mladý co? " No říct,že jsem byla překvapená,je slabý slovo.Samozřejmě,že to beru ale až tak leden,únor a mláďata v březnu.
Teďka tu mám pár fotek.No upa umělecký,znáte mě.Ale vybili se mi baterky,takže je jich málo.Ale nebojte nafotím.

Vánoční-řetězák

6. prosince 2009 v 11:31 | Hlodavec |  Testy
Takovej malej řetězák o Vánocích, od: www.simsalucy.blog.cz Taky kdyžtak vyplňte do komentů nebo k sobě na blog.

VÁNOCE JSOU TADY! Jo,slyším tuhle větu už skoro furt i přesto,že jsou vánoce až za tři nedělě.Chytl mě ten kolabs kdy všechno zdobím,peču a podobně!Tak jsem na Luciblogu viděla skvělý řetězák. Vyplním ho,řekla jsem si.

Taky se těšíte, jako já ?
Já strašně.. NEJDE TO POPSAT!

Co si přejete ??
Joo..já si toho přeju.Tak hlavně novou "lanczovku"(knihu)..a potom nějaký oblečky.A nějaký drobnosti.Jako minulý rok,...mě potěší všechno.Jo a chtěla bych notebook a ten stejně nedostanu,takže..Mámka říkala,že prej až na střední což je tři a půl roku.. :D

Nakupujete už dárky ?
No mám jen pro kámošky.Pro rodinu a zvířátka ne! Páč já nevim co koupit budu si to muset vypsat.Během příštího týdne asi půjdu nakupovat.

Za kolik kupujete dárky ?
Tak kámoškám do padesáti korun.Rodině dohromady asi za 600 KČ. Sice je to možná dost ale já to neřeším,jsou přece ty VÁNOCE!

Budete zdobit byt / dům ?
Jasně..jako vždy! Už jsme začali v pondělí a už jen dodělávky. Už je vlastně druhý advent..uffff já se táák těším...!

Jak zdobíte ?
Na okno věšíme různé obrázky..s vánočními motivy.A ještě světýlka.V mém pokojíku jsou barevná a na bálkoně červený řetěz,máme totiž růžový barák.Prostě žádný kýč.

Kdy zdobíte ?
Od první adventí neděle.A když to za víkend nazdobíme, tak jen před vánocemi stromeček,dáme,do stojanu xD

Pečete cukroví ? Jaké ?
Pečeme..s mamkou,a babičkou.Už příští týden :p ..Jinak pečeme asi 5-8 druhů.Slepovaný kolečka,rohlíčky,perníčky,trubičky,čokoládová rolka s marmiládou,čokoládové kolo s oříšky,jejda toho je :D